Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Ena Unity Doğal Sabun

Geleneksel temizliğin ve bakımın yüzyıllardır tek adresi olan sabunlar Ena Unity ile tamamen doğal 


Doğal Sabunların Faydaları


*Doğal Bitkilerden yapılan doğal sabunlar kimyasal madde etkilerinden kurtulmanızı sağlar.Tamamen doğal malzemelerden üretilmiş olan sabunların, cilt temizliğine de cilt sağlığına da doğaya da faydası vardır. Doğal bileşenlerden üretilen sabunlar, biyolojik olarak çok daha rahat parçalanır. İçerisinde herhangi bir kimyasal madde ya da koruyucu içermediği için, doğada çok rahat çözünür ve özellikle su yollarına ( nehirler, göller gibi) zarar vermez. Kimyasal maddelerin kullanıldığı sentetik sabunlar ise çoğu zaman içerisinde yer alan fosfor gibi maddeler yüzünden suya karıştığı zaman doğal kaynaklara zarar verebilir.

 *Doğal sabunlar cildinizi nemlendirici etki gösterir : Birçok doğal sabun içerisinde yer alan gliserin, insan cildi için en iyi nemlendiricilerden biri olarak değerlendirilir ve kozmetik alanında da yıllardır kullanılır. Cilde iyi gelen doğal sabun ürünlerinde, gliserin etkisiyle beraber hem cildin ihtiyacı olan nem elde edilmiş olur hem de cildi tahriş edici maddelere karşı da koruyucu bir kalkan tabaka oluşturulmuş olur. 
 *Antioksidan Etkisi Vardır: Doğal sabunların faydaları arasında gösterebileceğimiz antioksidan etkisi, cildinizin daha canlı ve daha parlak gözükmesine yardımcı olur. Antioksidan açıdan zengin olan doğal sabunlar, bu yönüyle yaşlanma karşıtı bir etki de göstermektedir. Haliyle sadece antioksidan etkisini bile saymış olsak, doğal sabunun cilde faydaları dikkat çekici seviyededir. 

 *Doğal sabunlar, antibakteriyel özelliklere sahiptirler.Organik sabunlarda zararlı etkisi olmayan uçucu yağlar bulunur ve tamamen bitki özlerinden elde edilen bu yağlar, antibakteriyel bir etki gösterir. Antibakteriyel etkisi de doğal sabunun cilde faydaları için önemli bir artı olarak gösterilebilir. 
 
 *Aromaterapi Özelliği Vardır: Doğal sabunlar, yine bitki özlerinin ve uçucu yağlarının sağladığı hoş kokulara sahiptir. Bu hoş kokuları sayesinde aromaterapi etkisi de azımsanamayacak düzeydedir.

  *Doğal sabunun saça faydalıdır : Her üründe değil ama bazı doğal sabun ürünlerinin saçlar için de faydalı olduğu bilinmektedir. Saçta kullanıma uygun olan ürünlerde, antibakteriyel ve antioksidan etki saç derisini temizlerken, besleyici özler ise saçların daha da güçlenmesini sağlar.  

 Ena Unity doğal sabunları çevre dostudur.Hiç bir ürünümüz hayvanlar üzerinde test edilmemektedir.Toprakta ne var ise o , diyoruz ve birçok farklı bitki yağı ve birçok farklı bitki özünden elde ederek gruplandırdığımız  sabunlarımızı sizlere tanıtmak istiyoruz.
 

(1) OT GRUBU : 


ÇÖREK OTU SABUNU : Çörek otu sabununun en önemli faydası cildi yenilemesidir. Düzenli olarak kullanıldığı takdirde ciltte yer alan tüm lekelenmeleri çörek otu sabunu ile giderebilirsiniz. Ayrıca yine sivilce ve akne gibi problemlerinizi de çörek otu sabunu ile doğal yollardan giderebilmeniz mümkündür. 

 -ÇAY AĞACI SABUNU:Bu sabun cildin güneş hassasiyetini azaltır ve cildin iltihaplanmasını önler. Çay ağacı sabunu, cildin özellikle yara, sivilce ve egzama gibi problemlerinin tedavisinde etkilidir. Çünkü çay ağacı yağı, cildi iyileştirme ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Ayrıca, bu sabun saçlar için de kullanılabilir. 

 -SARIMSAK SABUNU : Saç köklerini canlandırır ve sağlıklı uzamasını sağlar.Sarımsak sabunu saçların parlamasını sağlar ve saç dökülmelerini, kepek oluşumunu engellemektedir. Sarımsak sabunu saç diplerini güçlendirir ve hücrelerin yenilenmesini sağlar. Sivilce veya akneler için yararlıdır.

 -YILAN OTU SABUNU : Cildin parlaklaşmasını ve gerginliğini korumasını sağlar, saç diplerini güçlendirerek dökülmeyi önlemeye yardımcıdır. Yılan otu sabunu, güçsüz ve zayıf saçları güçlendirir. Saç dökülmelerinde ve saç uzatmada etkilidir. Mevcut olan saçların dökülmesini önler.

    


(2) ŞİFA GRUBU : 


  -SALYANGOZ SABUNU : Cildi beslemeye, cildin sebum dengesini sağlamaya yardımcı olur. Ciltte elastin ve kolajen üretimine destek olur. Cildinize tazelik sunar, cilt hücrelerini yenilemeye yardımcı olur. Akne ve sivilceyi kontrol etmeye, kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur.

  -KÜKÜRT SABUNU : Sivilce ve akne tedavisinde kullanılır. Yağlı saçları arındırır, canlandırır. Egzamaya iyi gelir. Cildi yeniler ve sıkılaştırır. Uyuza karşı etkilidir. Gül hastalığına iyi gelir. 
 
-YOSUN SABUNU : Deniz yosunundan elde edilen yosun sabunu cilt için son derece faydalı bir bakım ürünüdür. Cildi derinlemesine temizlemesinin yanında cilde ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri de verir. Cilt lekeleri ve sivilce oluşumunu önlemede etkilidir. Cildin yağ ve nem dengesini sağlar ve parlaklık verir.

  -KANTARON SABUNU :Cilt üzerinde özellikle sivilce ve yara lekeleri kişiler rahatsız eden özelliktedir. Kantaron sabunu,cilt üzerinde oluşacak lekeleri ortadan kaldırır. Düzenli olarak kullanılan kırmızı kantaron sabunu yüz ve vücutta bulunan sivilce izi, yara, yanık ve kırışıklıkları giderir.
 

(3) ÇİÇEK GRUBU : 

 
-SAFRAN SABUNU  : Safran mutfaklarımızda olduğu kadar kozmetikte de çok değerli bir üründür. Safran sabunun cilde birçok faydası bulunur. Cildin sıkılaşmasını sağlar ve kırışıklık oluşumunu engeller. Akne ve sivilcelerin ciltten atılmasında son derece etkilidir. Cildin doğal yağ ve nem dengesini korur.  
 
-ALOE VERA SABUNU : Cildi temizler ve bakterileri öldürür. Aynı zamanda cildi yumuşatır ve nemlendirir. Aloe vera sabunu, cildin ve saçın sağlıklı büyümesine de yardımcı olur, cildin iltihaplanmasını önler ve cildin daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar. Ayrıca cildi iyileştirir ve yara iyileşmesini hızlandırır. 
 
-LAVANTA SABUNU : Cilt lekelerini giderebilir. Sivilce ve akneye iyi gelir. Cilt kuruluğuna iyi gelir. Cildi parlatır. Kırışıklıkları giderir. Saç uzamasını hızlandırabilir. Kepeğe iyi gelir. Saçları besler. 
 
-GÜL SABUNU : Ciltteki gözenekleri tıkayan toz, kir ve bakterilerin temizlenmesinde kullanılan gül sabunu, güneş lekelerinin ve ergenlikten kalan sivilce lekelerinin giderilmesi için de kullanılmaktadır. Kuru ve nemsiz olan ciltler için de gül sabunu, etkili bir temizleyici ve nemlendirici özelliğe sahiptir. 
    

(4) ZEYTİNYAĞLI GRUP :


-BITTIM SABUNU :  Saçların beyazlamasını geciktirir ve saçlar için iyi bir arındırıcıdır. Egzama ve mantar gibi cilt hastalıklarına iyi gelir. Ciltte oluşan akne ve sivilcelere iyi gelir. Antiseptik özelliği ile deride ve saçlarda oluşan mikropları öldürür.

-ARGAN YAĞI SABUNU : Argan yağı içinde antibakteriyel ve antifungal özellikler barındırır. Bu sayede de deride oluşmuş ya da oluşmaya başlamış mantar, yara gibi enfeksiyonların çözümünde etki sağlar. Enfeksiyonlu bölge argan sabunu ile günde iki kere yıkandığında iyileşme gözle görülecektir.

- DEFNE SABUNU :  Egzamayı iyileştirir. Ayak mantarını temizler. Sivilceyi kurutur. Tahrişi önler. Kaşıntıyı giderir. Saç derisini besler. Cildi nemlendirir. Ciltteki enfeksiyonu temizler. 

-SAF ZEYTİNYAĞLI SABUN :  Saçları besler. Sivilceleri yok eder. Tahrişi iyileştirir. Doğal nemlendiricidir. Cilde nefes aldırır, gözenekleri temizler. Saçları daha hızlı uzatır. Yaşlanma belirtilerini geciktirir

 

(5) SÜT GRUBU : 


- ÇAM ARDIÇ KÜKÜRT SABUNU  : Ardıç katranı ve zeytinyağı ile hazırlanan ürün, cilt sorunlarının giderilmesine yardımcı olur. Ciltte ve saç derisinde oluşan pullanmayı giderir. Saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur.

-EŞEK SÜTÜ SABUNU :  Yüze faydaları olan bir üründür. Cilde elastikiyet kazandırarak kırışmasını önlemeye yardımcı olurken aynı zamanda canlılık ve parlaklık verir. Ciltteki gözenekleri temizleyerek siyah nokta oluşumuna engel olmaya yardımcı olur, cildinizin nem dengesini koruyarak kurumasını önleyebilir. 

-KEÇİ SÜTÜ SABUNU : Keçi sütü nemlendirici etkisiyle cildi rahatlatır. Keçi sütü sabunu sivilce ve siyah nokta oluşumunu önler. Egzama ve mantar sorunlarına karşı kullanılır. Vücudun pH seviyesini dengelemeye yardımcı olur. Hassas cilde sahip olanlar gönül rahatlığıyla kullanabilir. Ciltteki enfeksiyonların hızlıca iyileşmesini sağlar.

-BEBEK SABUNU :Sadece kuru ciltlerde değil tüm cilt tiplerinde güvenle kullanılabilir. Kuru ciltleri nemlendirme özelliği olan bebek sabunu, yağlı ciltlerin en büyükproblemlerinden olan sivilce ve gözenek sorunlarına da çözüm sunmaktadır. Ciltte oluşan alerjik etkileri azaltır, hatta yok eder. Cildin yenilenmesini sağlar.
 

(6) SAĞLIK GRUBU : 


-ISIRGAN SABUNU :İçeriğindeki ısırgan yaprakları saçlı deride ve vücutta uyarıcı etki yaparak kan dolaşımını hızlandırır, cilde canlılık ve tazelik vermesine yardımcı olur. Cildi tahriş etmeden temizler, bileşimindeki saf zeytinyağı cildi besler,kurumasını önler, kalıcı nemlilik ve yumuşaklık sağlar.

-PİRİNÇ SABUNU : Bileşiminde içerdiği özler sayesinde cilt bakımından çok yönlü etkili bir sabundur. Cildi besler, sağlıklı bir görünüm kazandırır. Cilt yaraları, kızarıklık, kaşıntı, sivilce, hastalıklarında ve hertürlü cilt deri rahatsızlıklarında temizleyici sabun olarak kullanılabilir. Her cilt tipine uygundur. 
 
-KEKİK SABUNU : Genel olarak oluşan deri hastalıklarına iyi gelir. Kekik sabunu yüzde ya da vücudun herhangi bir yerinde oluşan siyah noktaları temizler. Kekik sabunu ciltte oluşan sarmalara ve çatlaklara iyi gelir. Kekik sabunu cilt temizliğini sağlar ve tıkanmış gözenekleri açarak cildin nefes almasını sağlar.

-BALLI SABUN : İçeriğindeki e vitamini ile cildi nemlendirir, besler. Nemlenen ve beslenen cilt kısa sürede canlılık kazanır. Dolayısıyla ballı sabun kuru, yıpranmış ve yorgun ciltlerde etkili çözümler sunar. Düzenli kullanıldığında cildi sıkılaştırır ve kırışıklıkları giderir.  
  
Yükleniyor...