Ena Unity Doğal Elma Sirkesi

Tarih: 05.05.2023 12:29
Ena Unity Doğal Elma Sirkesi
Elma sirkesi salatalara lezzet katmanın yanı sıra bakteri üremesini önler, cilt ve vücut bakımında asit dengesini düzenler ve zayıflamaya yardımcı olur. Doğal bir temizlik ürünü olarak da kullanılan elma sirkesinde var olan bazı maddeler pek az besinde bir arada bulunur. Elma sirkesi A, B1, B2, B6, C ve E vitaminlerinden az miktarda içerir. Ayrıca içinde kalsiyum, magnezyum, potasyum ve fosfor vardır.


Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?


-Bakterileri yok etme özelliğiyle ateş düşürücü olarak kullanılmasıdır.

-C vitamini içerdiği için vücut direncini arttırır, hastalığa yakalanma riskini azaltır.

-Sinir sistemini onarıcı ve yapısını güçlendirici özellikleri bulunur.

-Vücuttaki alkalin derecesini arttırarak PH dengesini düzenler, böylece bazı toksinlerin atılmasını kolaylaştırır, cilde parlaklık verir.

-Sindirim sistemi üzerinde olumlu etki yapar. Suda çözünebilen elma lifleri içerir, bu lifler bağırsak spazmlarını yatıştırır. Mide 
rahatsızlıklarını önlemek adına suda seyreltilerek tüketilmelidir.

-Elma sirkesi cilt bakımı ve vücut temizliğinde kullanılabilir. Teni yakmadan derideki fazla yağı alır ve cildi temizler. Kullanım öncesi alerji testi yapınız.

-Elma sirkesi sivilce lekeleri üzerinde kısmi iyileşme sağlar.

-Elma sirkesi cilde faydaları olan bir sıvı olsa da dozajın iyi ayarlanması çok önemlidir. Yanlış miktarda özellikle hassas cilt bölgelerine uygulanan sirke tahrişe ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

-Elma sirkesi ayak mantarı için de alternatif olarak denenmektedir. Çoğu kişide mantarın hafiflemesine yardım ettiği gözlenir.
Bazı bakterileri ortadan kaldırma özelliği sayesinde ishal için faydalı olabilir.

-Elma sirkesi suyla karıştırılıp içildiğinde hıçkırığı önler.

-Kalsiyum deposu olması sayesinde elma sirkesi diş ve kemik yapısını güçlendirir, fosfor ve magnezyum da içerdiği için eklem sertliklerine ve ağrılarına karşı faydalıdır.

-İçerdiği elma asidi ve enzimler sayesinde yorgunluğa, halsizliğe çözüm olur. Vücutta laktik asit birikmesini engeller, özellikle sebze suyuyla karıştırılarak içildiğinde genel hayat kalitesini yükseltir.

-B12 vitamininin vücutta emilimini destekler.

-Koltuk altı terlemesi ve ayak kokusuna sebep olan bakterileri yok eder.

-Sivrisinek ısırıklarında ya da hafif güneş yanığında seyreltilmiş haliyle rahatlama sağlar.

-Ayrıca elma sirkesi:

*Kan şekerini düşürebilir; Tip 2 diyabet hastalığını önlemek adına düzenli olarak tüketilebilir. Yemek sonrası elma sirkesi tüketmenin kan şekerini düşürdüğü yönünde araştırmalar yer almaktadır.

*Kalp ve damar sağlığını koruyabilir; elma sirkesi tüketmek trigliserid düşürücü etkiye neden olduğu için aynı zamanda kötü kolesterolü sıfırlama özelliğine de sahiptir. Ancak yalnızca elma sirkesi tüketmek kolesterolü düşürmez.

*Bağışıklık sistemini güçlendirir; elma sirkesi içerisindeki bağırsak dostu bakteriler vücudun direncini artırır aynı zamanda hastalıklara karşı korunmanızı sağlar.

*Metabolizmayı hızlandırır; elma sirkesi kilo verme sürecinde destek sağlayabilir. Salata ve suların içine bir miktar elma sirkesi ilavesi gün içinde yap yakma kapasitenizi artırabilir. Elma sirkesi direkt içilmemeli su ile seyreltilmelidir.

***Meyve ve sebzelerimizi tamamen katkısız ve doğal fermantasyon ile sirke haline getiriyoruz

***Ürünlerimiz Türkiye (İzmir ili Karaburun ilçesinde ) 'de üretilmiştir

***En doğru bilgiler ve sağlıklı sonuçlar için uzman doktor desteği alınız. İçeriğimizde yer alan bilgiler reçete niteliği taşımaz. Sağlıklı günler dileriz…
 
Yükleniyor...