Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Sirkeler 500 ML

Yükleniyor...

Ena Unity Doğal Elma Sirkesi


Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?


-Bakterileri yok etme özelliğiyle ateş düşürücü olarak kullanılmasıdır.

-C vitamini içerdiği için vücut direncini arttırır, hastalığa yakalanma riskini azaltır.

-Sinir sistemini onarıcı ve yapısını güçlendirici özellikleri bulunur.

-Vücuttaki alkalin derecesini arttırarak PH dengesini düzenler, böylece bazı toksinlerin atılmasını kolaylaştırır, cilde parlaklık verir.

-Sindirim sistemi üzerinde olumlu etki yapar. Suda çözünebilen elma lifleri içerir, bu lifler bağırsak spazmlarını yatıştırır. Mide 
rahatsızlıklarını önlemek adına suda seyreltilerek tüketilmelidir.

-Elma sirkesi cilt bakımı ve vücut temizliğinde kullanılabilir. Teni yakmadan derideki fazla yağı alır ve cildi temizler. Kullanım öncesi alerji testi yapınız.

-Elma sirkesi sivilce lekeleri üzerinde kısmi iyileşme sağlar.

-Elma sirkesi cilde faydaları olan bir sıvı olsa da dozajın iyi ayarlanması çok önemlidir. Yanlış miktarda özellikle hassas cilt bölgelerine uygulanan sirke tahrişe ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

-Elma sirkesi ayak mantarı için de alternatif olarak denenmektedir. Çoğu kişide mantarın hafiflemesine yardım ettiği gözlenir.
Bazı bakterileri ortadan kaldırma özelliği sayesinde ishal için faydalı olabilir.

-Elma sirkesi suyla karıştırılıp içildiğinde hıçkırığı önler.

-Kalsiyum deposu olması sayesinde elma sirkesi diş ve kemik yapısını güçlendirir, fosfor ve magnezyum da içerdiği için eklem sertliklerine ve ağrılarına karşı faydalıdır.

-İçerdiği elma asidi ve enzimler sayesinde yorgunluğa, halsizliğe çözüm olur. Vücutta laktik asit birikmesini engeller, özellikle sebze suyuyla karıştırılarak içildiğinde genel hayat kalitesini yükseltir.

-B12 vitamininin vücutta emilimini destekler.

-Koltuk altı terlemesi ve ayak kokusuna sebep olan bakterileri yok eder.

-Sivrisinek ısırıklarında ya da hafif güneş yanığında seyreltilmiş haliyle rahatlama sağlar.

-Ayrıca elma sirkesi:

*Kan şekerini düşürebilir; Tip 2 diyabet hastalığını önlemek adına düzenli olarak tüketilebilir. Yemek sonrası elma sirkesi tüketmenin kan şekerini düşürdüğü yönünde araştırmalar yer almaktadır.

*Kalp ve damar sağlığını koruyabilir; elma sirkesi tüketmek trigliserid düşürücü etkiye neden olduğu için aynı zamanda kötü kolesterolü sıfırlama özelliğine de sahiptir. Ancak yalnızca elma sirkesi tüketmek kolesterolü düşürmez.

*Bağışıklık sistemini güçlendirir; elma sirkesi içerisindeki bağırsak dostu bakteriler vücudun direncini artırır aynı zamanda hastalıklara karşı korunmanızı sağlar.

*Metabolizmayı hızlandırır; elma sirkesi kilo verme sürecinde destek sağlayabilir. Salata ve suların içine bir miktar elma sirkesi ilavesi gün içinde yap yakma kapasitenizi artırabilir. Elma sirkesi direkt içilmemeli su ile seyreltilmelidir.

***Meyve ve sebzelerimizi tamamen katkısız ve doğal fermantasyon ile sirke haline getiriyoruz

***Ürünlerimiz Türkiye (İzmir ili Karaburun ilçesinde ) 'de üretilmiştir

***En doğru bilgiler ve sağlıklı sonuçlar için uzman doktor desteği alınız. İçeriğimizde yer alan bilgiler reçete niteliği taşımaz. Sağlıklı günler dileriz…
 
Yükleniyor...